Lilledele vett

Tuba pesemist ootavat pesu pahkluudeni täis, väike must kohver mind üleolevalt seiramas – täiesti pakkimata, baidevei – mõtlen kuidas kurat seda nädalat kirja panna.

Oli inimesi, kellele sai öeldud, et nüüd on nii ja nad ütlesid kõiketeadja näoga vastu, et “Äkki on asi ikkagi mõtlemises kinni.” Ja inimesi, kes ootamatult välja ilmusid, põsed kriimud, särginööbid sõjakalt lahti ja pidin klaasi tõstma enda terviseks ja nende katkise südame ja räsitud ego ja noore haavunud mehe viha terviseks. Ja inimesi, kes mind üldse ei tunne, aga tahtsid vaid head.
Sain teada, et suurejoonelised žestid ei lähe ikka üldse. Eriti kui need on sületäiega mõõdetavad ja roosad, eriti kui need saabuvad sel ajal kui ma magan. (Hea, et kõrvalmajas küllaldaselt vaase leidub. Halb, et ma heameelt isegi teeselda ei suutnud.)

Oli õhtuid, kui keldribaari tuled ära kustutasime, lauad küünlaid täis ladusime ja gregoriaani muusika peale panime, nii et pelglikud janused noored küsisid, kas koht on mingiks kiriklikuks ürituseks broneeritud.

Oli viimane turundustöönädal.

Oli troonidemängulist subtiitritetegemist.

Oli sõpru, kes mu töö-öödel baarileti ääres jalgu kõlgutasid ja kokteile välja mõtlesid. Ja kes mind enda töö juurde kutsusid ja džinni pudelist välja lasid ja täiesti võrratuid suupisteid serveerisid. Ja inspireerisid ja rääkisid ja lihtsalt olid. Ja meele heaks tegid.
Oli sõpru, kes k u u l a s i d. Ja õiges kohas ohkasid.

Ja kui ka jahedad suveööd mingeid kentsakaid tundmusi tõid, ei pea ma nende pärast liigselt muretsema, sest juba paari päeva pärast lendan ma kõige selle keskelt lihtsalt jälle minema. Ja loodetavasti põletavad sajad ja sajad süütevedeliku ja sajanditepikkuse traditsiooni abil läidetud lõkked vähemalt osa sellest sodist ja murtud okstest ära.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s