Ise tean mis teen – kuni keegi midagi paremat pakub

Greete käskis blogida.

Kes olen mina, et vaielda!?

MIS VÄRK ON
(Essee kolmes peatükis)

1. TEOTAMINE

Läinud nädalavahetus läheb ajalooürikutesse kirja kui nädalavahetus, mil tegin kõige rohkem erinevaid töid. Ma ei saa tingimata öelda, et kvantitatiivselt oleks tööhulk kõige suurem olnud – mäletan 7-päevaseid töönädalaid, kui miilide viisi subtiitreid konveierdasin, aga töökohtade hulk ei ole varem nii märkimisväärne olnud.

Viis ja pool.

Viis. Ja. Pool.

Ilma naljata.

9-17ni töötajate arvestuse järgi 17:o1st pühapäeva südaööni jõudsin ma teha viite ja poolt erinevat tööd. See “pool” on segadusseajav, aga pigem on siinkohal tegemist “töö” definitsiooni kui millegi muuga.

1) Subtiitrid
2) Ülikooli veeb
3) Eksperimentaalkirjanduse tõlkimine (ja toimetamine)
4) DJndus
5) Filmiõhtud
japool) Korraldatava peo plakatite ülespanemine

Öö ja päev on jälle kohad vahetanud, ostsin elus- ja iluspüsimiseks lambipirne ja müslit; Levikasse-minekuks ei ole vaja pead ära kammida, nii et nii ma siin siis elan. Nagu mingi koopaloom.
Ja kui kellelgi kahtlus tekkis siis: Ise olen täiega rahul!

Eksperimentaal-tõlkimine sai selleks korraks tehtud, ju ma siis hõiskan, kui raamat trükist tuleb. Lootus (ja juba pillatud poolpakkumised) laseks justkui uskuda, et see ei olnud viimane kord selle või mõne muu inimese palvel sõnu teise keelde villida.

Lisaks olen saanud boonust töö eest, kus palka ei maksta, ja ametikõrgendust kohal, kus kohtagi raske uskuda oli. Hoian end ka iga päev tagasi, et mitte pakkuda end tööle, mis kolekutsuv ja hirmtuttav on.
Ja lõpuks korraldame Elega ammuunistet’ Rocky Horrori peo ka ära. Kuulutused on juba koridorides!

Trallallaa!

Mang lubas selleks aastaks tugevaid tundeid mingi välismaalase vastu, suve lõpus abiellumist ja septembris armumist, aga ennekõike pidavat Kaaludel hobuseaastal raha uksest ja aknast rohkem sisse ja välja ronima kui Bullerby laps. Jaanuarikuu kaks esimest nädalat on näidanud, et Mang ei ole mingi valevorst.
Hoidke siis augustiks kalendris nädalavahetused vabad, juhuks kui ma tõepoolest tanu alla saa… leivad kellegagi…lolliks peaks min… abiellungi.

2. VIISIL

Mulle on öeldud, et mul on hea  vaib, et ma olen sümpaatne naisterahvas, et ma olen cool, ja et minuga on lausa lust koos töötada; mult on tigedalt küsitud kas ma teen nalja ja keskmist sõrme näidatud, ja mind on kempsukerberoseks ristitud.
Ainuüksi mängitud muusika eest on mulle armastust avaldatud ja öeldud, et ma mängin sitta, tänatud parima peo eest ja kurjalt põrnitsetud. Mõned tantsivad tunde. Mõni jääb tukkuma. Mõni nuiab tükk aega soovilugu, mossitab kui seda ei saa, aga unustab pahameele minutit paar hiljem, kui ma enda valitud loo peale panen. Ei ole seegi halb, ei ole.

3. EIOLEVIK

Kui keegi tahaks mulle mõnel hilisel pärastlõunal helistada ja öelda, et “õu, pane pesu pesema, va kalkar.” Või “korista tuba ära, ma tulen külla”, siis ma ilmselt viha ei peaks.
Natuke kehvemini läheb neil, kes hommikul helistavad.
Aga tegelikult tuli ju lumi maha, nii et kõik peaks hästi olema…kuigi kamin ei ole ühendatud…ja Levikasse viiv tee läheb allamäge, mis libedaga sugugi meeldiv ei ole…ja ma pole juba väga ammu trennis käinud…ja söömine läheb ka aegajalt meelest ära…ja vahetevahel on mind raske tabada, sest kipun kolepalju ütlema, et mul ei ole aega, aga samas jääb paljudele mulje, et ma veedan kogu aja oma Olevimäe lemmikurus…
“Haige loom,” sisistas H., kui ta kella 3st Levikat avama tuli, aga mina juba leti ääres istusin ja talle rõõmsalt “Essa!” hüüdsin.

Võta siis kinni, kust see tõde algab ja enesepiitsutamine lõpeb. Või hoopis kust karjäär algab ja teisele auku kaevamine lõpeb.

Või kust päev algab…ja töö lõpeb…kui hommikusöök on kell viis ja mitte kellelegi ei suuda ei öelda.

Vähemalt süda ei valuta.

3 responses

  1. Tee kõike seda ja rohkememigi veel kuni tegemist naudid. Kui vastukarva käima hakkab jäta kohe maha ja võta uus! Vingelt ikka paned! Ahjaa, peaksid mõned olulisemad vitamiinid (D, B, C, A) hankima ja manustama hakkama. Muidu võib märtsiks vedru maas olla! Kallis oled!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s