Valgekala Vaskmaja: Kodustumine

Jälle on toimunud ajast mahajäämus, aga mis seal ikka. Teen nüüd tasa.

Kui ma Poolast tagasi tulin, oli meile (linna)koju tekkinud kass.
Kuna ma olen üsna taibukas tüdruk, siis ma loomulikult tean, et kassid ei teki tolmust ega kauaks seisma jäänud piimast, vaid kassid võetakse kuskilt, kus nad on sündinud või leitud või hoitud. Ja seda minu punapäine korterikaaslane just tegigi. Võttis ühest kasutatud kasside poest meile kolmanda kodukaaslase. Või pigem: kodukaslase. Aja.

Kuna meil ju ei olnud Aega. Ja siis…nüüd…on.

Esimeste päevade jooksul näitas uus loom end päris põnevast küljest. Sellisest rohkem nagu defektiga peiduasja, kui ilusa vapilooma küljest. Olin täitsa mures.
Nimelt on Aeg omal ajal mingi õnnetuse üle elanud ja vist mitte päris korralikult kokku kasvanud, võta kinni, mis ta katki tegi, aga igal juhul kõnnib ta ringi üsna sirgete ja kangete käppadega. Et kassid, keda mina oma eluaegas kohanud olen, on üldjuhul üsna graatsilised ja nõtked, siis on ta päris erandlik keiss ja kangesti halenaljakas. Seda enam, et ta kipub oma tasakaalutuse unustama ja kui ta ehmub – mida juhtub rohkem kui vaja oleks – siis ei saa ta kohalt suure hüppega minema, vaid kukub täie lauluga ümber nagu kotitäis õunu ja siis kuidagi poolküljetsi kaabib ikkagi vastassuunda.

Häbelik oli ta ka.

Aga nüüd! Nädal ja nii hiljem toimub meie pilgu all imeline metamorfoos, kui kassike Aeg pidevalt millegi uue ja fantastilisega hakkama saab. Lisaks sellele, et ta aina julgemaks ja sotsiaalsemaks muutub, on ta minu meelest ka liikuvamaks muutunud ja on juba võimeline end teravate küünte ja tahtejõu abil voodisse vinnama. (Üldjuhul selleks, et minu peal tallata ja kui ma küsin, et misasja ta ometi teeb, siis ta ehmatab nii hirmsasti, et kukub jälle voodist alla.)
Aga lisaks liikuvusele ja üldisele nummidusele on tal ka kakamise laul ja kõrvatagantsügamise kukerpall ja pimedastoasvaimunägemise tardumus ja palju muud. Ega muud moodi ei saa, kui peate lihtsalt oma silmaga vaatama.

Köögisilusolemise poos

Iga päev on meil Piretiga vähemalt üks vestlus, mis lõpeb tõdemusega, et “meil on ikka NII fantastiliselt lahe kass”. Nagu uhked lapsevanemad. Pane või Perekooli oma heldimus üles, et kõik näeks.

Praegu ta njäub koridoris ja käib ühest toast teise oma muret kurtmas. Me ei saa temast veel päris täpselt aru, nii et väikeste vahedega kostub minu või Pireti toast nunnutav: “Njoh, mis on, kiisu?” või “Mis vaevab sinu südant?”

Kassiarmastus Kalamajas. Idülliline veits.

Aga lisaks kassi kodustumisele on mul endal samuti ju uue pesa punumisega tegemist. Sean end sisse, et oleks mõnus ja hubane.
Täna tõid Mööblimaja-mehed mu ilusa retro-triibulise diivanvoodi kohale, nii et tuba on peaaegu valmis. Lisaks Jyski-riiulile, kassidega kardinatele ja suurele punasele pallile on toas ka Elelt annetuseks saadud Linda-jäägid, mis sellist “something old and something new, something borrowed, something blue” kompotti loovad. Taim. Kaltsuvaibad. Põrandalamp.

Asjad. Mõnusad kodused asjad.

Ilusad uued asjad.

Vajalikud vanad asjad.

Praktilised pruunid asjad.

Hedonistlikud roosad asjad.

Kingitud kuldsed asjad.

Naiselikud hästilõhnavad asjad.

Ja muud. Asjad.

*rahulolev ohe*

6 responses

  1. Kui radikas ka sisse panna, sisi võiks öelda, et täitsa hubane pesa;)

    p.s. kassi tahaks ikka veid rohkem paitada. Ta nurrumine on lahedalt ebakorrapärane.

  2. Minestava kitse (?!) ehk fainting goat syndrome. Laiemas mõttes myotonia congenita (vaata wikist http://en.wikipedia.org/wiki/Myotonia_congenita). Ma arvan. Eriti nummi (ja samal ajal päris-hirmus-kurb) on see kitsedel, kes karjas ringi kepsutavad ja siis korraga ehmatuse peale kambakesi jalakesed taeva poole viskavad. Tegijamad elukad õpivad siis ära, et kui ehmatavad, ajavad jalad ilgelt laiali ja jäävad sedasi kange pukina napilt püsti :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s