(s)öögijutud elust enesest

Kühveldasime kõik täna üleval söögiruumis omale rohkesti toitu ette, sest oli ju kanapäev – sedakorda siis biriyani. Kõik oli rõõmus, kuni Chris oma riisikoormast prussaka leidis. Toidu kvaliteedist räägivad tõsiasjad, et prussakas oli pisike ja surnud.
Räägita’ss, et Taimaal on krõbedad putukad tänavail lausa ampsuks pakkuda – vardasse aetud sitikas võib ergava Kagu-Aasia päikese käes õige mõnusalt maitsta. Saab üsna varsti näha.
Eile burgerikohvikus Thulp joodud Snickersi-kokteili põhjas oli aga jäme pundar pisut räbustatud paberit. Hea et läbi kõrre jõin, muidu oleks burks pärast pakendis välja tulnud.
Kui ettekandjalt aru pärisime, saime teada, et kokal oli kogemata šokolaadiümbris ka kõige täiega kokteilikombaini paiskunud, tühi see siis klaasipõhja peita polnud. Raha mult kokteili eest ei võetud, ma siis lärmama ka ei hakanud – ütlesin, et ikka juhtub ja jätsin 10% tippi.

Kui prussakas mõnelpool delikatessi eest on, siis räbaldunud pakkematerjali peale ei hakka keelt limpsama vist keegi.
Kui siis paberihunt.

6 responses

 1. iuuuuuuu:S

  see paber veel, aga prussakas…
  Mul oli ka eile öögihetk – sõitsin trammiga ja tallinnas on üks kummiliimimees, kes haiseb nii hullult, et iga inimene 10m raadiuses saab ka laksu.

 2. see on vist ülemaailmne trend nüüd…toiduga kaasa anda erinevaid-üllatavaid-lisandeid,.Meil siin ületas uudisekünnise kellegi mitmelapselise pere ema süüdistus Salvestile,et suppi oli purgis vähe-küll,aga leidus seal paar kummikindaid-tõsi küll-veidi räsitud-näritud,..ja teine oli lapse Lays krõpsupakist leidnud mängu”ole osav ja pane ise hiir kokku”..aga see hiireisend oli liiga õhukeseks viilutatud-küll,aga sobis saba veel ludimiseks.Samuti jäi mulle selgusetuks see Uulu söökla asi..mis värk Teil selle kisselliga seal oli..hetkel on see taas .pubiks tehtud,kus külamehed juba 2015 aasta pensioni ette on maha joonud..

 3. Meie Pubis jäi ükskord praadi süües hamba alla miski vintske tükk, mis järades teps pehmemaks ega tükeldunumaks ei muutnud. Koukisin selle hammaste vahelt välja – paberinutsakas. Kuna see oli üsna pisike ja mul kõht väga tühi, sõin kurvalt edasi, aga varsti ilmutas ennast teine ja suurem. Siis ma enam vastu ei pidanud ja viisin prae letti tagasi. Tibid olid ehmatanud küll, aga midagi nad mulle selle eest ei pakkunud. Aga mul oli seal söömisest isu täis nii ehk naa….

 4. Uulu sööklaga on nostalgia. Kurb küll, et kissellipäevad möödas on, aga ju teenib siis pubi rohkem külarahva huve.
  Eestimaistest öögileidudest meenub esimesena läti külmutatud kalapihvi seest leitud vihmauss.

 5. Eilses Päevalehes oli pikk ja põhjalik artikkel prussakate toiteväärtusest. Võrdlusena oli toodud tabel kui palju üht või teist kasulikku leidub loomalihas, palju prussakates. Prussakad pidada eriti maitsvad olema kergelt röstituna – artikli andmetel maitsevat nad siis nagu röstitud päevalilleseemned. Väga nämmad seega, ja kasulikud. Kui järgmine kord mõne oma toidu seest leiad, mine õiendama, miks seda hüva toidukraami seal nii vähe on.
  (öakk! – see on mu isiklik kommentaar siin nii Päevalehe artiklile kui ka Sinu kirjutisele).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s