Taevalik bürokraatia

Tuli välja, et paradiisi pääsemiseks on luba vaja!

Lubage (hah!) ma seletan:
Andamani ja Nicobari saarte külastamiseks, kui juhtute olema mitte-indialane, on vaja eriluba taotleda. Seda saab näiteks India saatkondadest, Chennai, Kolkatta ja Delhi FRO-dest ja veel kuskilt müstilistest bürokraatiapesadest. Bangalores, mitte kuskilt.
Kindel ei ole, aga kurjad keeled väidavad, et luba maksab midagi $30 ringis ja sellega ei pääse ka kõikjale, vaid ainult valitud saartele. Nicobari saared on keelatud ja mõnedele valitud saartele saamiseks on vaja veel lisapilet lunastada.

Aa, ja lisapilet on muidugi sama rauaga – Bharad, ja teised Hindustani kodanikud, maksavad paadisõidu või väravast läbimineku eest midagi 50 ruupia ringis, sellal kui mina ja teised kahvanäod  ohates 500 ruupiat välja käima peame. (Taj Mahal all over again.)

Ju ma pole siis veel paradiisi nii ära teeninud, et see mul lihtsalt peaks tulema. Kui ma aga endamisi siin arvutan ja vaatan, et hotellid ja söök ja kõik need lisatasud kokku pannes väike varandus kõrvale panna tuleb, siis tekib tunne, et oleks ehk pidanud varem selle tarvis säästma hakkama.
Aga ma ei kurda. Isegi kui ma kõik 5 päeva lennujaama kõrval rannas, väikese plastiktooli peal pean istuma, on see seda väärt.

Oo, need sini-sinised veed…

Andaman and Nicobar Islands being the restricted area under the Foreigners (Restricted Areas) Order, 1963, no foreigners can enter or stay in the Islands without obtaining permit from the competent authority.  At present foreigners can visit the following places for thirty days after obtaining Restricted Areas Permit from the competent authority.

2 responses

  1. Eks ikka peab võtma, kus võtta annab, et kohalikku elu paremale järjele viia ja turistilt annab kõige paremini võtta.
    Aga toetan Sind ja tahan vastu korralikku reisikirja!

  2. Ja see kõige tasustamine on ju see, mis hoiab paradiisi paradiisina ning ei lase igal keskmisel inimesel seda lagastama minna!
    Kui seal ära käid, võid ennast eriliselt tunda:D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s