Rein Oks Indias vol.5 – 2.osa

…jatkuu

“Must Välk”
Black Lightning / Tšjornaja Molnija

Lühikokkuvõte: 60ndatel tehti Venemaal katseid Kuu pinnalt leitud kristalliga, millel on võime muuta asjade keemilist koostist. Nad rakendasid seda tavaliselt bensiinil ja said miljon korda võimsama nanokütuse. Nanokiirendi, mille abil aineid muuta saab peideti vana musta Volga sisse, kus see mõnikümmend aastat hõõgus, kuni siis üks isa Volga juhtumisi oma pojale, Dimale, sünnipäevaks ostis.
Dima on senini oma rikka ülbe sõbra varjus elanud ja salamahti ühele neiule silma visanud, aga kardab, et auto ja uhkete asjadeta pole tal võimalustki. Kui ta siis juhtumisi avastab, et Volga ei olegi siuke ront nagu ta paistab, vaid on juhtumisi LENDAV auto, asjad muutuvad. Asjaoludest tingitult hakkab Dima kuritegevuse vastu võitlema ja pälvib kaaskodanikelt hüüdnime Must Välk.
Aga ta ei ole ainus, kes lendautost tulu tahab lõigata.

Eelmisel aastal vändatud Venemaa esimene superkangelase-film on oma efektides, süžeekäikudes ja näitlejate ansamblis tegelikult ääretult armas ja action-filmi asemel nimetaksin seda romantiliseks draamaks.

Porgand: Kõik on suhteliselt porgand – peaosatäitjad on hirmus armsad ja andekad ja lugu ise on lahe. Et valiti Volga, mitte mõni välismaa auto.
Ja muidugi lilleärikas Bahram Mamedovitš, kelle suuvärk ja luuüdini nõuka-ajastulik käitumine iga eestlase heldima peaks panema.

Kepp: …vat ma ei teagi. Peaaegu nagu ei olekski keppi.
Aa, nad söövad sefiiri…ja mul ei ole kuskilt sefiiri võtta.

Skoor: 8…võibolla isegi peaaegu 9… No teeme siis nii: 8,5/10

Soovitan: Kõigile.

Boonus: Ravim alkoholismi vastu.

“Piinakamber”
Hurt Locker

Lühikokkuvõte: Bagdad, tänapäev. USA väed kolistavad mööda sõjast räsitud tänavaid ringi ja lahendavad kriisisituatsioone. Keskendutakse pommirühmale, kes teadete peale kohale sõidavad ning kahtlased pakid-juhtmed-tombud kahjutuks teevad. Vahel õnnestub…vahel mitte…
Peale traagilist sündmust lisandub grupile uus juht, kellel paistab tõsine surmasoov olevat, sest protokoll ja ohutusnõuded on viimane asi, mis sellel tüübil mõtteis näib olevat.

Porgand: Teistsugune 99%-st sõjafilmidest, kõik need Reamees Ryanid ja peenikesed punased jooned. See on traagilisem, isiklikum ja emotsionaalsem – aga mitte nutune. See on pigem ehmatav oma külmuses. Ja on tunda naiselikku käekirja, sest (porganitest suurim porgand on et) see on naise lavastatud filmike!

Kepp: Kurbus jääb sisse. Ja natuke ehmatust. Ja ikkagi see, et sõda on paha.

Skoor: 8/10

Soovitan: Kõigile, kellele sõjafilmid või karmid draamat ja närvipingefilmid meeldivad. Eelkõige vist meestele…

Boonus: Igav ei hakka kordagi ja mingit sellist haledat lalinat seal ei ole…et keegi kellel on jalad küljest ära lennanud kägiseb sõbra käte vahel: “Mul on külm…ääägghhh”.

“Põrgulik kohting”
Date Night

Lühikokkuvõte: Tüdinud abielupaar otsustab midagi põnevat ette võtta, et elu põnevamaks teha. Kõik algab sellest, et nad võtavad kellegi teise nimele reserveeritud laua… Järgnevad varastatud autod, tulistamine, salajane mälupulk ja stripibaar Piparmündi Jõehobu.

Porgand: Tina Fey on viimase peal. Ja kartsin et äkki Steve Carell keerab vindi üle, aga ei – mina korskasin igatahes korralikult naerda.

Kepp: No kohati ON natuke siuke liig-ameerikalik ja üle vindi huumor…aga seda on vähe.

Skoor: Tugev 6,5/10

Soovitan: Igavlevatele abielupaaridele ja muidu absurdikomöödia-sõpradele.

Boonus: …ei teagi…

One response

  1. Mulle meeldis piinakamber. Väga.
    Ja eriti meeldis see lõpp – inimene jääb ikka kõigest veidrast sõltuvusse… Kui saaks ka teistmoodi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s