Eesti invasioon: Tuuritamised ja kuningapoeg

Esimene äratus tol imekaunil ja maagilisel laupäeval tuli kolevara.
Millalgi kella 7 ajal hakkas Kati midagi ajama, et: “Annika, keegi hüüab su nime õues.”
Urisesin uniselt, et ära kujuta ette, kuulatasin korraks, aga kuna ma midagi ei tabanud, püüdsin uuesti magama jääda. Kati ei andnud alla ja nii läksingi asja uurima. Mõne hetke pärast helises juba telefon, kus Rein (Vinod siis, kes ei mäleta) küsis oma kareda libekala häälega, et kas me teed-kohvi tahame. Mõmisesin talle, et me tegelt tahaks hoopis magada, kui tal selle vastu midagi ei oleks, ja ehk näeme neid lõuna ajal.
Veel mõned tunnid magusat und ja olime just jõudnud ukse vahelt oma valgeid koibi päikese poole kooditama hakata, kui tulidki nurga tagant Rein ja Aimar. Rein kihutas kohe kuskile poole meile kohvi ja hommikusööki tooma ja Aimar jäi meid lõbustama.
Riisinuudlitest tehtud mage päts, millele Rein suureteralist suhkrut peale uhas ja riisijahust dosa ning tassitäied teed keres, võisimegi jälle Coorgi avastama minna.
Pakkisime end nagu üks mees Cielosse ja sõitsimegi.

Esmalt läksime kuningas Virajendra ja ta naise auks ehitatud hauakambrisse (Gaddige), mis asus ühe künka tipus. Ehitis nägi üsna ammune välja ja paljajalu ümber kivikääpa tippides suuremat kultuurilaksu ei saanud, sest proovisin mis ma proovisin, aga midagi sellest kuningas ega üldse Coorgi ajaloost ülikoolitundidest meenutada ei suutnud. (Sorri, Martti.)

Mõista-mõista, mis seen on: natuke nagu kaev ja natuke nagu päikesekell.
(Keegi meid ei valgustanud ka.)

Monument seest ja väljast üle vaadatud, sõitsime edasi. Sõitsime-sõitsime-sõitsime, möödusime mööda mäekülgi laiuvast 18u-auguga golfiväljakust ja rihtisime autonina järjekordse künka otsa, kus…ei olnudki midagi. Lihtsalt kuppelvaade igas suunas.

Meid turgutati pudelitäie suhkurmagusa litšilimpsiga ja sõidutati edasi.

Plaan oli meie punane välk parkida ühe nende sõbra (vanaema) maja juurde ja sealt edasi sõbra maasturiga rallides üle riisipõldude festivali toimumispaika.
Ma ei suuda nüüd meenutada, kas ma juba rääkisin mis ja miks meid kuskile festivalile hakatakse sõidutama… Rein ja Aimar olid meie reisiplaane visandades maininud, et nad on kutsutud ühele väikese küla festivalile ja me võiks kaasa minna. Et see saab tore ja põnev olema ja ei sarnane millelegi, mida eales näinud oleme.
Festival oli – nagu ennemuistse aja tavad ikka – suhete silumiseks jumala(te) ja küla(elanike) vahel. Mingit nime me ei tabanud ja sellele viidatigi kui Festivalile. Jäägu siis nii.

Jõudsime sõbra – kelle nimi oli Tono (koodnimega Andres või kuningapoeg) – vanaema maja juurde. Las ma parandan: jõudsime ta vanaema IMEILUSA maja juurde.

Maja ümber kasvasid chilli-piprad, banaanid ja kuivas suur hulk kohviube. Taamal rohetas kohviistandus ja sinetasid mäed. Ilus. Lihtsalt nii ilus.

See on nüüd see ilusa maja vanaema, targa ja majesteetliku olemisega daam. Koerakesega.

Koerakesega, nimega Minttu.

Meid kutsuti tuppa ja ahhetamine ei tahtnud lõppeda. Lihtsalt nii võrratult glamuurne ja kuninglikult hubane kodu. (Muuseas, see ja Tono stoiline ja pisut suursugune olek, kui ta KÕIKI inimesi tervitas ja tundis, teeniski talle hüüdnime kuningapoeg.)

Istutasime end mõnda aega kuni kõik oli minekuks valmis, jätsime vanaema ja Minttuga hüvasti ja sättisime end Mustlase-nimelisse (Gypsy) sõjaväemaasturisse.
Raginal-robinal ja loksutades viis Mustlane meid õkva üle koristatud ja kuivavate kõrretuttidega palistatud riisipõllu, kuni lõpuks templipaika jõudsime.

One response

  1. Seal majas nägin esimest korda, et dalmaatslast ja labradori ketikoerana kasutatakse:)
    Minttu ja ta tige sõber said aint lahtisena ringi rullida.
    Aga see maja jääb meelde kui kuningakoda ja mis iganes see oli, mis Andresest kuningapoja tegi teeb asja kummaliselt muinasjutuliseks:)
    Tulime seitsme maa ja mere tagant kuningriiki festivalile:P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s