Minu armsad vead

Voh kus täna sai põdeda, raisk.

Minu armsad luud (2009) on hittromaanil põhinev igav film julmalt tapetud plikast, kes nüüd taevast oma vanemate ja mõrvari üle vaatab. See, et ma “igav” ütlesin peaks asja kokku küll võtma. Olen praeguseks seda filmi kaks ja pool korda vaadanud – kaks SQC-d, üks esmaspäeval, teine täna.
Kui selline olukord on, et ma pean SQC-d kaks korda tegema (erinevad formaadid), tähendab see, et parandan tõlgitud failis vead ära ja nad konverteerivad selle teise formaati ja siis põhimõtteliselt vaatan uuesti üle. Ideaalis vigu olla ei tohiks, sest ma ju juba kontrollisin seda… Ja kui teisel vaatamisel vea leiad, siis tähendab see, et esimeses oli ka viga sees ja…jama sõnaga.
Mõnikord läheb õnneks ja mingi kaotsiläinud koma või kentsakalt sõnastatud lause jääb muutmata, sest ei taha suurt probleemi tekitada. Täna kahjuks nii hästi ei läinud.
Vaatasin siis seda kuraski filmi ja avastasin, et üks lause oli risti vastupidi tõlgitud…ja sellise asja justnagu peaks ikka üles leidma juba esimesel korral.

“Miks tema peab ube sööma?” pidi tegelikult “Miks tema ei pea ube sööma?” olema. Nii nõme viga ongi. Aga jama kui palju. Kui selline olukord tuleb on kolm võimalust:
1)Ei tee midagi. Jätad vea sisse, hoiad pöialt, et autoriseerimis-konverteerimis-konserveerimiskeskus seda ei leia ja klient ei leia ja lähebki niimoodi, vigaselt DVD peale ja inimesed saavad viriseda.
2)Parandad vea ära ja loodad, et klient ei märka, et see esimeses failis parandamata jäi. Inimesed, kes esimese versiooni DVDst ostavad saavad vea, teised mitte. 50-50 suht.
3)Tõmbad saba jalge vahele ja teavitad klienti, et selline asi juhtus ja kas oleks võimalik seda parandada. Kui asi õnneks läheb, parandatakse LA-s asi ära ja kõik on rahul, kedagi ei nuhelda ja raha ka ei kulu. Kui ei lähe nii õnneks, peame me faili uuesti saatma – aja- ja rahakulu, aga vähemalt hoiame ses suhtes reputatsiooni, et ise teeme vea – ise parandame. Kui kellelegi ei ütle ja siis avastatakse, siis on pulgad. Mina saan peksa, Raik saab peksa, osakond saab peksa…ja tükk aega tunned end halvasti. Lähed umbes 5-kohalise summa firmale maksma ja vihkad seda filmi elu lõpuni.
Homme saan siis teada, mis meist saab – mina rääkisin ausalt ära ja loodan, et nad on mõistlikud… Usun, et inimesed on tegelikult ilusad ja head.

Ja homme tulevad ema ja Kati!

Ostsin omale täna kuumad lühkarid, millega Bengali lahes hullata. Jebedijee. Kui neil Pondicherrys internet on, siis äkki saab vahepeal mingeid ülevaateid. Kui ei, siis pidage vastu, kuni tagasi Ubade Linnas oleme… Usutavasti on asi ootamist väärt.

2 responses

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s