Filmiaasta 2oo9

Mis subtiitrimasin ma olen kui filmidest ei kirjuta…
Teine kokkuvõtlik ülevaade, mis kirja panemist tahab on nimekiri filmidest, mille kallal sel aastal töötatud sai. Filme oli palju, mõned head, mõned üle mõistuse halvad; mõned uued, mõned juba korduvalt nähtud…jne. Lisaks filmidele töötasime ka arvukate lisamaterjalide kallal – kommentaariumid, kustutatud stseenid, naljad võtteplatsil ja muu nänn, mis DVDdele pannakse. Neid ei loetle…kuigi neid on teist samapalju ja rohkem veel kui täispikki filme.
Nimekiri ei ole vist ka täielik, sest osad saadetud meilid on kuskile kadunud…

Aga siit ta tuleb (tähestikulises järjekorras ja pisikommentaaridega).

.

Filmid, millele käesoleval aastal subtiitreid tegin

Alien vs Predator – pidin seda vaatama 3 korda…sõnaga, raiskasin oma elust umbes 6 tundi. Kahju on.
Amelia – mulle meeldis Amy Adamsi Amelia Earhart Night at the Museum 2-s rohkem. Hilary Swank ei lähe mitte. Film on nitševoo, ei midagi karjumapanevat.
Armageddon – pole filmi, kus Bruce oleks vähem maikaväel. Kurblik. Aga tuhandetest maailmalõpufilmidest üks vaadatavamaid.
Boat that Rocked – Top10 parim nähtud film sel aastal. Soovitan kõigile! Eriti kõigile melomaanidele (Eva Maria!) ja brittide armastajatele…(jään nime võlgu.)
Bolt – nummi animatsioon väikesest meeltesegaduses koerast ja Miley Cyruse häälega plikast. Soovitan kõigile alla 12-aastastele lugejatele.
Case 39 – Ootasin enamat. Renee Zellweger on sotsiaaltöötaja ja näeb veel rääbakam välja kui ta tselluvillaste reitega Bridget Jonesi mängides on. Kas see naine siis peabki alati siuke kalts välja nägema?
Cirque Du Freak – naljakas vampiirifilm, aga parem kui see kuramuse Videvik.
Coraline
– väga hea animatsioon, üks Top10 film sel aastal. Kummituslik nagu Burtoni looming tavaliselt. Aga ei olegi Burton. Vat kus…
Couples Retreat – naljakaaaaaaas, nii-nii naljakaaaaas. Top10. Polegi midagi öelda, vaadake kõik, mehed-naised, pruudid-peikad.
Die Hard – vt allapoole
Die Hard 2 Die Harder -vt allapoole
Die Hard 4.o kõik Bruce’i maikafilmid on head, aga Die Hardi triloogia ja viimane lisand 4.0 on parimad. Yippie-kye-yea, mofo.
Duplicity – Julia Robertsil on kombeks vahel erakordselt igavaid filme teha. (vt Mexican – mäletad, Kati, kuidas me magama jäime sel ajal. Nigu notid.)
Everybody’s Fine – aasta nutuka eriauhind. Uuesti vaadata vist ei suudakski, muidu peaks vedelikupuudusest jälle tilgutit saama… Aga väga hea.
Fantastic Four – polnudki seda siiani mingil põhjusel näinud. Täpselt siuke film, et kui telekast mitte midagi muud ei tule, siis ilmselt jätaks selle kanali peale…aga DVDd ei ostaks allahinnatud plaatide kastist ka. Jessica Alba on blondina ilus.
Fantastic Four and the Silver Surfer – vt eelmine
Funny People – mitte niiväga Funny film. Adam Sandlerit ma nagunii eriti ei armasta, nii et suht…bleh.
Hidden (Skjult) – täna töötasin selle kallal. Norrakeelne õudukas ja kusjuures hea õudukas. Kahjuks ei saanud midagi aru, aga 1,5-tunnisel filmil oli ainult 370 subtiitrit. Firenze kontor küsis mu meili saades, et kas ma ikka tegin kogu filmi…et kuidas nii vähe. Tavaliselt on pooleteise tunnisel filmil keskeltläbi 700 (Friday the 13th) kuni 1500 subtiitrikasti… saab ka rohkem. 370 tähendab umbes 3-4 sisukat dialoogi. Aga film oli hää. Kui subtiitrid saame, siis vaatan uuesti ja saan sisust ka aru. :)
I Love You, Man – Top10! Ostsin eelmine nädal DVD! Hell jee, enda subtiitritega ka veel.
Inglorious Basterds – Tarantino tuntud ja tundmata headuses, oskab ajaloolisi filme teha küll, pole midagi öelda. Natuke liiga ülehaibitud…
Julie & Julia – Aasta lemmik! Inspiratsioon ja võin seda vist küllastumiseni vaadata… Ostsin DVD. Endas subtiitritega. Aaah…
Night at the Museum 2 – hirmus armas ja naljakas. Ma teadnudki, et nii armas on. Esimest osa ei ole näinud, aga olen kuulnud et järg on parem. Ema, sulle kindlasti meeldiks.
Nine – õõvastav tulevikuline nukufilm. Mina hakkasin peaaegu kartma ja Dahliaga seda kinno vaatama ei läinud.
Pink Panther 2 – ma ei oska sellisest huumorist suurt midagi arvata, Steve Martin ja nii. Paar kohta ajasid homeeriliselt naerma, aga muidu—
Revolutionary Road – appi. Täitsa p****s kui masendav ja totter film. Tõesti, enne vaataks Alien vs Predatorit kui seda uuesti.
Robots – tore Pixari animatsioon robotnikute maailmast. Ikka siuke armas nagu need kõik on, olgu siis tegevus autode, kalade või mänguasjade maailmas.
Simpsons Movie – hehehehee. Hää. Esimene film, mida India kinos nägin. Ja üsna koomiline. Kuna pidin seda tööl jälle 3-4 korda vaatama, siis on mõneks ajaks isu otsas, aga aasta pärast ilmselt jälle. Simpsonid on klassika!
Smokin Aces 2 – üllatavalt hea pearahaküttide film. Taaskord, esimest osa pole näinud ja räägitas’ et ei tasugi vaadata. Vinnie Jones rokib!
Star Trek XI – olen suutnud 23 aastat elada ilma et peaks neid teravakõrvalisi tegelasi vaatama ja nüüd… Räägime peamiselt sellest kõige uuemast, kus noored trimmis mehed vanade kohad sisse on võtnud. Ainus boonus, mille asja juures leidsin, oli see Heroesi paha tüüp, kes Spocki mängis. Hästi mängis.
Stepfather – see va Nip/Tucki mömm kirurg on kuritahtlik meesterahvas, kes paneb üksikemad endasse armuma ja siis nad koos lastega maha lööb. Omas žanris täitsa pandav, kui laupäeval tööle tuled.
Taking Woodstock – no millest me räägime, Janis Joplin ja vabaarmastus juudipere tagaaias. Midagi jäi puudu, aga muidu vajalik film.
Toy Story – Pixar…
Toy Story 2 – …tuntud headuses.
Uninvited – teiniõudukas, kus nagu ikka peab napis riides neiusid näitama ja perekonnadraamadest kummitused tegema…aga natuke parem kui teised sama liini omad.
Wall Street – Charlie Sheen oskab nutikat börsimaaklerit ka mängida, mitte ainult jopakollist sõjalendurit (vt Ässad)
X-Men Origins: Wolverine – aasta oodatuid film ilmselt. Hugh Jackman põskhabemega ja Liev Schreiber teravate kikudega…kui juba niipalju antakse, siis pole väga oluline, et filmil mingi normaalne süžee oleks…vist.

Uuel aastal veel, veel ja rohkemgi veel!

One response

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s