Minge valima!

Mina täitsin täna uhkelt oma kodanikukohust ja e-hääletasin! Nagu näha ei takista mind vahemaad ega võõrsil elamine, Hansapank provaidis (oujee, uuenduslik olen) mulle ID kaardi lugeja ja vajalikud koodid viimane kord kui panka väisasin ja nüüd eelvalimiste aegu ehitasin selle meeletu tark- ja lollvara torni arvutis üles, et saaks selle maagilise toiminguga ühele poole.
Tehtud. Üllas tunne on.

Ja üks mees on mulle õlle võlgu, kui ta KOVi saab. :)

21 responses

 1. Tubli neh.

  Mul on nii uuenduslik operatsioonisüsteem arvutis, et Valimisedpunktee vaatas mulle nõutu näoga otsa, kui evalida tahtsin. Internetipank töötab ilusti aga valida ei lasta.

  Mehh.

 2. mustmarker, M. Twain ütles kunagi, et halvim valik mis me teha saame on valimata jätmine;)

  Anja, Sinu üle olen uhke ja kui oma õlle nõudma hakkad, küsi mulle ka üks;)

 3. Ei tea jah, aga mul ei teki ühtegi tunnet seoses valimistega. ja nii palju kui ma olen mõtelnud, oleks 1)mu hääl nö. lolli valija hääl 2)ma tunnen, et eesti (poliitika või mitte-poliitika) on ikka siukse väikse konnatiigi kemplemine, et reaalset vahet sellel, kes võimul on, tegelikult pole…või vähemalt mõjutab see minu elu küllalt minimaalsel määral, egoistlik nagu ma olen. Nii et põhimõtteliselt ei tunne ma ei enda ega teiste pärast, et see midagi nii palju paremaks muudaks, kui ma valiksin.

 4. Misasja! Marker läheb nüüd ja kohe valima. Ja valib halvimatest vähim halvima. Siis vähemalt on sul õigus sõimatu linnavalitsust.
  Mina käisin eile ära. Ilusasti ja eeskujulikult.

 5. mustmarker, ära ole siuke põikpea. Käi ära. Meie kõigi rõõmuks. Kui ütled oma sõna sekka, küll siis puudutab linnaelu ka Sind ennast.
  Elisabeth Kampsun, Sina kaaa! revolutsioon algab meis eneses;)

 6. Ossa kus ma nüüd avasin Pandora valimislaeka. :D Markerikene, mind kõigutab Rapla elu kõvasti vähem kui sind Tallinna elu praegusel hetkel…aga ma ei tee seda praeguse hetke nimel vaid helges lootuses et maailm muutub paremaks kui Kuusiku mehed pukis on.
  Liisbet, jah, kui sa praegu suu ümmarguseks üllatunud palliks teed, siis on sul õigus. Minu ammualanud nõrkus Kussa meeste vastu mõjutab isegi minu hääli poliitikas. Wawawewa. Viva la Kuusikuelamurajoon. :)

  NL ja Kati ja vähemalt prooviv Anni, teile kõigile püstised pöidlad. Hoiame ikka noorte valijate protsendi positiivse poole peal.

 7. Õige eestlane ikka valima ei lähe. Õige eestlane laseb Lasnamäe hallipassimeestel ja Balta joodikutel valida. (Millal enne eestlane on ise suutnud midagi valida või otsustada?) Õige eestlane on loll, aga järjekindel!

 8. ma arvan, et intelligentne inimene teeb ise oma valikud – kas valida või mitte.
  teie suhtute kirglikult poliitikasse, mina suhtun kirglikult mitte-poliitikasse. inimesed on erinevad ja seetõttu lähevad neile korda erinevad asjad.

  ma ei lähe valima, sest ma ei toeta institutsioone ja demokraatlikku/kapitalistlikku ühiskonda, mis on tõestanud oma inimvaenulikkust ja kasutust.
  ühegi erakonna vaated ei sarnane minu omadega ja nii ma neid ei toetagi.

  mul on humanitaarteaduse magistri kraad ja ma olen töötu, sest praegune ühiskond ei huvitu enam kultuurist, vaid rahast ja meelelahutusest ja rahast ja veel kord rahast.

  (ja nüüd alaku ironiseerimine ja sarkasmineerimine :P)

 9. mulle tundub, et siinne seltskond (kuigi sõnaosav ning irooniamaias) on siiski heasoovlik.

  ise olen selles pigem-valida paadis, mis siis, et ei kvalifitseeriks end kirglikuks poliitika suhtes. ma kirglikult vihkan lollusi ja lolle inimesi ja teen endast sõltuva selleks, et inimesed, kes on juba oma karjuvat lollust tõestanud, seda enam nii agaralt teha ei saaks. seda hoolimata asjaolust, et need, kel pole selleks veel võimalust väga antud, teeksid tõenäoliselt ka lollusi kui nad ainult ise pukki saaks.

  ma, mustmarker, ei laseks end segada illusioonist, et Tartu nii kaugel Tallinnast on. küll ühes tehtud otsused ka rohkemal või vähemal määral teises tehtavaid otsuseid mõjutavad, suht väike maa see Eesti ju. ja noh, nüüd on küll juba hilja, aga põhimõtteliselt oleks end võinud ju ka Tartus hingekirja panna, et seal valida, et oleks ikka tunne, et otsustad ka endasse puutuvaid asju.

  aa ja veel:
  mina tegelen humanitaarteaduste magistri kraadi saamisega, päris töötu pole aga palju ka ei puudu. aga ma ei näe, kuidas ühiskondlikud väärtushinnangud saaksid üldse kuhugipoole muutuda kui nende ümberhindamisega ei tegelda. end peab ju kuidagi kuuldavaks tegema.

  aga kui nüüd lühidalt kokku võtta, siis ma käisin eile valimas ja teen aktiivset propagandat vanaemale, kes üritas mulle öelda, et ta nagu hästi ei viitsiks valima minna.

 10. Ma olen üle aasta seda blogi siin pidanud ja India elust kirjutanud ja ometi ei eruta lugejate meeli miski nii palju kui Eestis toimuvad valimised. Ma arvan, et alice peaks rohkem selliste asjadega tegelema… Noh, selle ja hakklihakastmega, sest need on asjad mis teid kõnõlõma panevad. :)

 11. tartu elanik ei oleks ma juba seepärast, et siis ei saaks ma lisatoetust (kelle iganes tehtud asi see kunagi on, aga kasutan seda kaunisti ära)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s