Pondijutud: 4. – Puducherry, esimene öö

Jõudsime Pondicherrysse millalgi öö hakul – 10 paiku ja asusime öömaja otsima. Teoorias oli kõik lihtne, mereäärne linnake, kus on tohutult osmikuid, külalistemaju, rannahooneid ja hotelle. Pidime lihtsalt ringi vaatama ja end ühesse neist sisse seadma. Praktikas osutus see kõvasti keerulisemaks.
Kuna oli Gandhi jayanthi ehk Mahatma sünnipäev ja selle puhul pikendatud nädalavahetus (reede vaba), siis olid otse loomulikult kõik india pered ennast mereäärde sättinud ja öömajad juba varakult broneerinud. Ühest hotellist ja külalistemajast teise ning kõikjal öeldi ära.
Õnneks leidsime sealt paar kohta, mis järgmistel kordadel minnes väga head oleks varakult kinni panna – Soorya Beach Resort Hotel ja Neem Tree külalistemaja.
Igatahes öeldi meile nii viisakalt kui ebaviisakalt kõikjal ära. Samuti ei hellitatud meie lootusi, et kuskil  mujal paremini läheks – “Pikk nädalavahetus, kõik on täis.”

Otsustasime siis lihtsamaid variante vaadata. Tagasihoidlikumaid silte järgida, nurgataguseid kontrollida. Meie häguseid juhtnööre järgides tegi (nüüdseks juhirooli istunud) Bharad oma kümmekond U-pööret. Keerasime ühele kitsale teele, mis majade vahel lookles ja justkui mingeid mereäärseid hütte lubas. Ühtäkki oligi meie ees meri. Pimeduses hõõgus rannal väike lõke, mille ümber oli suur hulk tumedaid inimkujusid.
-Kalurid, ühmas keegi meist.
-Kas see on see öömajutus, mille nimi pidi Simplicity (Lihtsus) olema? Ausalt öeldes eelistaksin pisut Complexity‘t… (Keerulisust), ütles keegi teine.

Keerasime auto ringi ja sõitsime edasi kesklinna poole.
Meie ette jäi kõrguma suur hotell, Sooriya Inn.

Otsustasime, et sööme seal õhtust enne kui kõik kinni on ja me midagi ei saa. Ühtlasi proovisime ka seal õnne toa saamisega.

Vedas!

Kogu valikust – konditsioneeriga ja konditsioneerita, üksikud ja kaksikud toad – sobis meile kõige paremini VIP sviit…ja mitte sellepärast, et me oleme Bangalorest, me maksame. Kuna see tuli kokku soodsam kui võtta kaks tuba ja lisavoodi – kahetoalise sviidi eest pidime viie peale välja köhima 4000 ruupiat, aga sviit oli vinge. Esimeses toas oli kõrge kaheinimese voodi ja teises toas hiiglaslik voodi, kuhu mahtunuks me kõik, aga sinna jäid siis ülejäänud kolm. Lisaks suur vanniga (!) vannituba, telekad mõlemas toas, külmik ja suur lärmakas konditsioneer.

Esimese toa voodi

Bhavya ja vann

Mina ja mannavahukarva tugitoolitamine


Teine tuba ja Bhavya punased ketsid, mis sinna jäidki…

Rohkem nagu moe pärast. Keegi tegelikult mängida ei osanud.

Poisid ja teine tuba

Lisaks meie toale oli kogu hotell hirmus ilusa kujundusega, kuld ja kujud ja antiikmööbel.

Bhavya ja antiigihõnguline diivan

Anatoomiliselt korrektne hobune

Oo, püha edevus, et pidin iga istmekest ja kanapeed proovima…

Igatahes sõime hotelli restoranis kõhud täis, läksime üles tuppa, heietasime natuke aega ja mina käänasingi ennast esimesse tuppa magama. Usutavasti joodi teises toas pisut õlut ja mindi-tuldi ka magama, et hommikul vara (khm…) jälle teele asuda ja palju toredat ette võtta!

4 responses

  1. Huvitav, kuidas siis nii, et sellises uhkes ja ilusas hotellis vabad kohad olid? Kas on liiga kallis kohalike jaoks? Väga mõnus lõpp päevale ja suurepärane algus “tripile”.
    No ja see trepiga ja kardinatega? voodi. Mis point selles on, et nii kõrged jalad, et treppi vaja on?

  2. Emps, ma arvan, et asi oli selles, et enamik läheb ikkagi Pondysse mere pärast ja see hotell oli kuskil kesklinnas ja meri kaugel… Ja ehk pisut kallivõitu ka.
    Kõrge on see voodi äkki…ma ei tea…turvalisuse mõttes. Et lühikesed toapoisid ja prussakad kaissu ei tuleks. Ja võibolla et ventilaatorile laes lähemal olla.
    Vannis ei käinud. :(

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s