Pondijutud: 2. – minemine

Otse loomulikult me neljapäeva öösel ei läinud. Seda enam et ma kella kolmeni öösel tööl olin, ei olnud ka erilist tuju vara üles tõusta. Bharadil vähemalt. Mina olin kohe valmis voodist välja paiskuma, asjad pakkima ja merre kihutama. Kahjuks pole erilist õigust viriseda, kui teised su heast tahtest reisile kaasa võtavad ja neil asjadega nii kiire ei ole. Enne ikka uni lõunani täis magada, siis ennast sügada ja silmad kinni ringi koomatada…ja võibolla kriketitulemusi vaadata. Ja siis vaadata kus ujumispüksid on. Ja… Saate aru, eks?
Igatahes ootasin kannatamatult poole päevani enne kui auto all tuut-tuut tegi ja kogu meie kraam pagasnikusse suruti.

Mõned näpunäited ja äraproovitud tarkused, mida idarannikule kaasa võtta tasub ja ei tasu:
Tasub võtta
-pleed või tekk või lina, mille all magada
-vahetusriided (soovitatavalt linased või puuvillased ja lohvakad), t-särgid, lühikesed püksid, (pikad) seelikud, hõlstid, värgid…
-päevituskreem tugeva SPFiga! (Asi mis tuli pähe, siis kui koju jõudes turjad ja käsivarred põlenud olid…)
-rätik või saunalina; osades hotellides antakse, aga tihtilugu mitte
-ujumisriided. NB! Ujumisriiete all ei pea ma silmas päevitusi või trikood. Meestel võivad olla küll mistahes trussikud või lühkarid, aga naistel soovitaks pika t-särgi või mingi topi ja retuusid või lühikesed püksid. Esiteks ei põle nii päikese käes ära, teiseks säästad end soovimatutest jõllitamisest ja kolmandaks on lained ja veetõmme nii tugevad, et rebivad sul kergema asja lihtsalt, üles, alla või ära. Ideaal oleks ehk trikoo, mille peal on lühikesed püksid või retuusid ja t-särk, siis ei ole midagi näha kui ka särk kuskile ümber kaela läheb.
esmaabikarp – eelkõige valuvaigistiga, aga rannas paljajalu kolades võib mõni teravam karp või krabi jala katki teha, nii et plaaster ka.
Nagunii midagi unustasin.

Võtta pole mõtet
sooje riideid… Chennai ja kogu see ala on nii jõle palavad, et kui mingi kunstlik tuul näkku ei puhu, siis ähvardab nahk maha tulla.

Igatahes asusime teele. Aknad valla, Dalda roolis, tema sugulane Raghu kõrvalistmel, mina, Bharad ja Bhavya tagaistmel reas nagu herned kaunas ja pikk tee ees – rõõm oli suur. Eriti vahva oli see, kui üle tõmbetuule pahina kostus rõõmsat funk-muusikat ja jutuvada.

Tuulest viidud

Mammud

Dalda

Plikad – mina ja Bhavya

Raghu


Kuppel

Ühistransport

Sõitsime, sõitsime, sõitsime Karnataka piiridest välja, Tamil Nadu piiridest sisse, lugematutest tollipunktitest läbi, mööda pikki ja käänulisi teid, kitsaid ja laiu, mööda palmisaludest ja riisipõldudest, lehmikutest ja kitsedest ja ahvidest ja küladest ja inimestest ja jalgratastest ja teistest autodest.

Väike roadtrip’i huumor:
Möödusime suurest kitsekarjast, kes tee peal tatsusid ja Raghu hõikas: “Lamba-biriyani!”

Mõne aja pärast olid tee peal kaks koera. “Kutsu-biriyani!” hüüdis Bharad.

Auto pidurdas, kui tee peal müras ahvipere. “Ahvi-biriyani!” naeris Dalda.

Sõitsime, sõitsime, sõitsime veel, peatusime korraks, et vett ja küpsiseid osta ja jalgu sirutada. Asusime siis oma pisikese autoga jälle teele, võtsime tuurid üles, sõitsime mööda motorollerist, kus peal istus vunsidega onu ja saris tädi…
“Abielupaari-biriyani!” ütles Raghu kuivalt.

(Ma ilmselt alahindan teid tugevalt, kui seda nalja seletama hakkan, aga biriyani on tüüpiline Lõuna-India riisitoit, millesse tihti lisatakse lihatükke – peamiselt kana või lambaliha (siin nimetatakse lambalihaks ka kitseliha). Külades ei soovitata aga lihatoite tellida, sest kunagi ei ole teada, mis liha nad seal kasutada võivad…levivad kuuldused nagu võidaks serveerida kõike, eelkõige teel ja liikluses hukkunud loomi. Põhimõte on analoogne Balti jaama rotiburgeri-müüdiga…)

Külaelu

Kerouaciline vaatenurk e. Teel

Agraarne eksistents

 

One response

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s