Anoushka: 8. tund – käed

Ikka vanaviisi. Lähen tundi, istun põrandale, timmin pilli, teeme heliredelit (nüüd juba ainult selle raga oma) ja siis kohe hüppasimegi eelmise tunni improvisatsioonide peale. Mina olin saba jalge vahel nagu ikka õpilane, kellel on kodune töö tegemata. Aga no enda õigustuseks pean ütlema, et ega see noodijadade luuletusena selgeks õppimine pole nii lihtne. Kui ikka ei saa koos helidega harjutada, siis ei tule midagi välja, ümisen palju tahan.
Ja siis nii oligi, et õpetaja kuidagi muretult, aga etteheitva noodiga ütles vaikselt, et pidid ju meelde jätma need…
Paha tunne oli.
Ja siis ta kirjutas mulle uue osa, nimega antara, mida ma peaks nüüd harjutama, aga ta sai ka aru, et ilma isikliku pillita ikka pole see ja teeme hoopis kiiruse- ja sõrmeharjutusi tunni lõpuni.

Tegimegi.

Kuna täna oli 8. tund, siis maksin oma tasu ära. Ulatasin talle raha ja Bharad susistas kõrval, et “Parema käega!” Mina, näe, olin vasakuga ulatanud. Vabandasin hirmsasti ja õpetaja naeratas kuidagi lahkelt, nii et ei saanudki aru, et midagi oleks valesti.
Alla minnes ja tsiklile istudes ütlesin Bharadile, et miks ta siis peab niimoodi mulle piinlikkust valmistama, et ütleb nagu lapsele, kui midagi natuke untsu läheb. Ja siis tema ajas vastu, et see on ikka nii kohutav solvang, kui sa vasaku käega raha annad. Oleks siis altkäemaks või midagi, aga maksad ju tasu tema õpetuse eest ja siis vasaku käega – et ei lähe mitte.
Jälle üks nendest asjadest mille peale mina ei oska mõeldagi… Kui tihti teie teadlikult midagi ühe või teise käega teete? Ausalt nagu? Olete siis parema- või vasakukäelised, aga kui midagi haarate või poes maksate või… Kas te siis teate kumbat kätt kasutate või lasete kummaga mugavam on? Elu nagu moderntants kas teate, iga liigutus on tähenduslik.

5 responses

  1. Phähh!
    Mina siukseid asju ei usu – okei, kätt suruda jah ei sobiks vale käega, aga millise käega ma raha annan, see küll oluline pole.
    Aga eks seda ka, et seal India kultuuris on palju asju, mida ma ei mõista;)

  2. ma tavaliselt panen kinga/soki esimesena vasakusse jalga. Ja kui kogemata juhtub parem esimene olema, on kuidagi kummaline tunne. Nagu oleks midagi valesti teinud või nii :D

  3. Meil on ju sellega ka mingi teema, et kui üks peopesa sügeleb, siis saad raha ja kui teine, siis annad ära. Ma kahjuks ei mäleta, kumb kumba tähendab.
    Tunnetage ennem palgapäeva, kumb sügeleb, kui mõlemad, siis tuleb ja läheb korraga, mis on kõige tõenäolisem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s