Kliburanna kontor: värvid, vestern ja kleptomaania

DigiCaptions kolis MG Roadilt ära. Reedene tööpäev oli rahutu, laupäeval mässasid IT osakond, vabatahtlikud ja osakondade-tiimide esindajad uues kontoris, et esmaspäevaks kõik korda saaks. Aega nappis, töökäsi vist ka… Ja muidugi toimub tegevus Indias, kus igasugune õige ajastamine rohkem huumori, kui planeerimise alla käib.

Uus kontor asub sisemise ringtee Indiranagari poolses otsas, pisut enne Domluri viadukti – suures tehnoloogialinnakus nimega Pebble Beach ehk poeetiliselt tõlkides, Kliburanna.
Kui inimesed, kes olid uusi ruume külastanud ütlesid kommentaariks vaid et, “Uus kontor on hiiglaslik”, ei arvanud ma ikka, et asi nii hull saab olla.

Saab küll.

Esiteks, meie uus Põrand (ehk kuubikuid täis ruum, kus töö toimub) on vähemalt kaks korda nii suur kui eelmises hoones. Meie tiim ei pea enam arvuteid ega tööpindu jagama teiste tiimide või vahetustega. Eelmises kontoris võis vabalt püsti tõusta ja igas suunas inimestele lehvitada. Uues kontoris peab kätega vehkima ja natuke aega silmi vidutama, et näha, kes teisest otsast vastu lehvitab.
Teiseks on linnak nagu linn linnas. Tohutusuured klaasist ja betoonist futuristlikud hooned ümber hoolitsetud muruplatside ja asfaltteede, mis labürindina igale poole looklevad. Ja igal pool on turvamehed, turvamehed, turvamehed. See on nagu Valge Maja juba, nii turvatud.

PORGAND JA KEPP JA VEEL SUUREM KEPP

1. Esimene asi, mille kallal inimesed näägutasid on värvide valik uues kontoris. Meie heledast puidust töökuubikud on üle löödud kahvaturohelise ja ajuti õrnkollase materjaliga, mille sisse saab rõhknaelu susata, et siis vajalikud dokumendid ja värgid silma ees ripuks.
Aitasin vingus nägudega neiud hädast välja, kes ei osanud täpselt sõrme peale panna, et miks see värv nii häiriv on. Ütlesin, et see on “haiglalik”. See’p see ongi, pidid neiud nentima, haiglalik.
Ma ei tea, minu meelest võiks asi ka hullem olla…näiteks mingi beebisinine külm värv. Haiglaroheline on kuidagi rahustav, aga see selleks.
Lisaks on haiglarohelisele särtsu lisamiseks maalitud otsaseinad erinevat karva.
Sein, mis kohe meie tiimi nurgas on, on mangokollane – minu meelest hirmus ilus. Soe ja erk värv, mis liigselt ei karju, aga samas haiglarohelisega kuidagi leplikult harmoneerub.
QC osakonnal on seis sitem – nende otsasein on mingil hämaral põhjusel erklilla! See ei sobi ei silmaga ega haiglarohelisega kohe kuidagi. Jääb üle vaid kaasa tunda ja sisekujundajaid needa.

2. Teine asi on ikkagi see va suurus. DC oli alati kuidagi ühtne ja kitsavõitu vana kontor sobis selleks ideaalselt – köök oli väike, aga mahutas ikkagi meid ära, suitsunurk oli pisike jupp värava kõrval mullahunnikus ja tootmisPõrand oli just selline lehvitamiskauguses – nii et kui keegi mind või Dahliat appi kutsus saime paluda, et nad käe tõstaks või ise püsti tõuseks ja juba nägimegi kus ta istub.
Uue kontoriga on lood teised. Köök on imepisike ja söömine toimub hoopis 5. korruse katusealuses hiiglaslikus ja kõledas ruumis… Teine variant on linnakus ringi loivata ja ühte 2-3 toidukeskusest sisse põigata, kus on lai valik igasuguseid toidukette (Subway võileivad, Beijing Bites hiinakas, KFC kiirtoit, Baskin N Robbins jäätis, Adiga’s india veg toit jne jne jne) – need toidukeskused on ka ainus positiivne elamus, mis inimestel sealt esimesel päeval saada oli.
Kuidas kontori suurus mind ja Dahliat eelkõige mõjutab on see, et meie oleme need, kes enim ringi liiguvad – QC keeleabi ja MEF/SEF võõrdialoogide tuvastamised on need, miks tihti teiste tiimide laudade juurde tuiama peame. Selles kontoris saab igast minekust tõeline jalgsimatk, võta või võileib kaasa…
Juba küsitigi murelikult, et mis saab – kaotame ju nõnna suure hulga kaalu.
Mina ütlesin, et kavatsen omale tõukeratta või vähemalt rulluisud muretseda, et siis hiigelruumis ringi vuhiseda. 

Lisaks on nad meie tiimi kuskile kontori kaugele taha nurka surunud, otse ruumi sügavuses, kollase otsaseina ja akende vahelises 90-kraadises nurgas – seal istungi mina. Nurk on külm nagu Eestimaa talv ja vaikne, sest teiste tiimide sagin sinna ei kostu – nii ongi vahel tunne, et kui väga tasakesi istud kuuled ritsikaid ja näed neid va heinapalle, mis vesternide võtteplatsidele tühermaa tunnet juurde annavad… Dahlia vihkab seda ja ei taha seal üldse olla, mina, ma ei teagi – iseenesest on ju vaikus enamjaolt tore, aga võiks kuidagi kesktee leida.
Nüüd on selleks vist liiga hilja.

3. Igavusest luusisin linnakus ringi, eesmärgiga see va toidutare leida. Selgus, et meie majale lähem food court  on Eidi tõttu suletud ja teine on kuskil kaugel. Mis seal ikka, nagunii midagi teha ei ole – jalutasime siis mõnekesi kaugemale, kus püramiidkatusega söögihall pidi asuma.
Oligi – kõik vajalikud ja head söögikohad avatud ja puha…aga mul sularaha pole. Keegi teadis targalt mainida, et meie maja allkorrusel on pangaautomaat, aga mis see loeb, kui sa kaugel-kaugel oled. Siis märkasin kaugemal nurgas valuutavahetuspunkti ja tuustisin suti rahakotis, mis osutus äärmiselt tasuvaks – viimasest kodukäimisest on jäänud mõningased eurod rahakotti, mida mustadeks päevadeks hoidnud olen. Nüüd oligi parajalt must päev ja vahetasin omale rõõmsalt suure hulga ruupiaid. :) Ostsin KFC-st mõnna küpsisepurukokteili ja tatsusin tagasi.

4. Kättemaksuks selle eest et uus kontor nii loll ja suur ja mõttetu on  Muuseas, kuna on kuu lõpp, kempsupaber on otsas ja maksab palju, võtsin julmalt neiude kempsust kaks rulli paberit. Vana kontori tualetist võtsin ikka ainult natuke ja ainult siis kui väga vaja on. Uuest…võingi vist hakata vajadusel koju tassima ja hoian selle pealt kuus oma 400 ruupiat kokku!

5. Tore nähtus on meie kontori ukse taga seisev roheliste silmadega turvamees. Ta näeb kohe selline võõrapärane välja, sest teist karva silmad on siin haruldane nähtus.
-Tere, kas oled Suurbritanniast? küsis salasilmne turva.
-Ei, ütlesin mina. Eestist.
-Eesti, proovis julgestusmees uut sõna. Igatahes, tere tulemast!
-Aitäh. Mina naeratasin, tema naeratas ja oligi päev helgem.

On uus on uus septembrikuus.
(Kirjutan Kliburanna kontorist rohkem kui sinna uuesti satun…pole juba kolm päeva tööl käinud.)
.

,
(Tööluus?)

.

.

.

(Ei. Jääge lainele.)

2 responses

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s