Savi käsul, minu soovil

Täna oli imetore pühapäev!
Nagu Bharad, muinasjutulise hüüdnimega Barad-dur, ütles – teeme kõike mida tahan. Kahjuks olime tsiklita, sest meie Splendor otsustas eile totaalselt katki minna ja veetis öö Halili-nimelise remontniku juures.
Igatahes ei hoidnud see mind tagasi ja ajasin Bharadi nii kaugele, et sõitsime rikšaga Indiranagarile, kus asub Bistro Claytopia – kohvik/keraamikastuudio, kus tassi kohvi ja burgeri kõrvale võid savipotte ja -jäneseid maalida.

Ausalt.

Väike kohvik on ühel pool, aga sama maja teises tiivas on avar ja sopiline töötuba, mille külgedes on vahvad riiulid “toorikutega” ehk savist valmistatud ja juba põletatud asjadega, mida soovi korral maalida saab. Seal on taldrikuid, kausse, tasse ja kannukesi, seal on südame- ja liblikakujulisi magneteid ja ehtekarpe ning savist hai, jänese, kassi või Buddha pea kujukesi. Neil on hinnad juures, mille sisse käib üks toorik, omal valikul värvid, vahendid (pintslid, vesi, jne) ja lõpuks valmis kunstitöö glasuurimine ja põletamine, et siis nädala pärast läikiva taiese koju saaks vedida.
Ma ei tea kas saaks üldse toredamaks minna!
Mina, kes ma viimasel ajal loomise järele sügelen ja hirmsasti midagi teha tahaks, tervitan selliseid nähtusi suure hurraaga – ei pea ennast lohisevatele kursustele kirja panema…lähed ja teed mis tahad, maksad korra eest ja kõik on nii vahva, et põsed lähevad krampi.

Läksime Bharadiga sinna, tellisime lõuna, võtsin ühe kausi – Bharad võttis kruusi, saime värvid ja sättisime end tööle. Varsti liitusid meiega Dahlia ja Akash – tükk aega minu ekspressionistlikku (loe: lapsikult värviplekilist) kaussi kommenteerinult, võttis Dahlia lõpuks ikkagi ka riiulist ühe küünlajala ja asus seda usinalt võõpama.
Sel ajal kui tema rohelist kulutas, Bharad südamekirurgi täpsusega tassile metal-bändide nimesid maalis ja minu sodipudikauss kõiki värve maitsnud oli, otsustasin, et minus on veel natuke kunsti, mis tahab välja laskmist ja võtsin veel ühe pisikese taldriku maalida.
Sel korral kasutasin šablooni ja nagu värviraamatus maalisin täpselt piirjoonte järgi ilusa kollase mangoõiega taldrikukese.

Kulutasime seal hea mitu tundi, kuni töökoda uksi kinni panema hakkas. Kümne päeva pärast võime oma kunstile järele minna. :)

Turismiinfo: Claytopia, Indiranagar 6th Main, Mama Mia Gelatost paarsada meetrit edasi.
Toorikute hinnad on 200-600 ruupia ringis, suured taldrikud ja kannud on 500-600 ruupiat, tassi ja kausi saab 375ga, pluss käibemaks.

One response

  1. Väga vahva!
    Mul muudkui tuleb ideid, kuidas kõik hea meilt teile sinna tuua ja teie hea meie inimesteni organiseerida.
    Minus tärkab ärivaist:P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s