Kui mitte millelgi enam mõtet ei ole

Kui mitte millelgi enam mõtet ei ole, tuleb uued mõtted asemele mõelda. Ja sel hetkel kui olen peaaegu unustanud missugust sooja kõdi pakub mulle uus ja huvitav mõte…ja eriti kui selle saab kirja panna ja selle üle ööl ja päeval mõelda…(nagu laps jõuluõhtul, nagu kiirlotopilet, nagu lava taga ootamine…).

Oi kui ilus on mõelda kirjanduslikke mõtteid. Neil hetkedel ma tunnen, et ma jõuan ja tahan ja jaksan ja teen.

Kui mina olen Alice, siis kes teine saakski mind elule puhuda, kui mitte L.Carroll.

3 responses

  1. See on hästi tore lõik, mille kirja panid. Tean aga omast käest, et liiga pikalt ei saa nende kirjanduslike mõtetega koos olla: need tuleb kirja panna ning sellega uutele ruumi teha. Asi selles, et kui nad pähe aina kuhjuvad ja kuhjuvad, siis ei jäägi muudele mõtetele enam ruumi ning kõige hullem on see, et pikapeale hakkavad nad sind lausa füüsiliselt piinama: ööd on uneta, mõistus hajuv, mälu auguline, mõtetes virr-varr. Kui midagi kirja paned, on mõneks ajaks OK. Kui kirjapandu aga liiga pikaks ajaks unustusse jääb ning selle vastu huvi puudub, tekib kirjutamislaiskus (mis mõtet on kirjutamisele aega raisata?) ning oled jälle ummikus: fantaasiakangelased ja -situtasioonid ripuvad sul nagu tonn rauda küljes ning imevad energiat, oled jälle oma mõtetega mingis punktis kinni.
    Kui Sulle on antud saatuse poolt kirjutamisoskus ja -tahtmine, siis tuleb seda juba noorena täiega kasutama hakata ning oma talenti väljaspoole maksimaalselt tõestada. Siis Su elusiht ongi igasugused huvitavad kirjanduslikud mõtted ning kõik muud mõtted on vaid põnev kõrvalpõige, mitte vastupidi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s