E35T1 numbr1tes

-1 pulm
-2 teatrietendust (Kolmekesi kahevahel ja Hingede öö)
-3 Pärnus käimist (aga mitte kordagi merre)
-Üle 4 aasta Tartus käimist
-Vähemalt 16 sõbraga kohtumist
-23 päeva täielikku toredust

Oijah. Igatsus, igatsus.

***

Eestis oldud aja momentide ja sündmuste Top 10:

10. Suvises Karlovas jalutamine ja Raekoja platsil istumine… Ise ka ei usu, aga Tartu.

9. Rongiga linna ja linnast tagasi sõitmine…misiganes põhjustel – toredad sõbrad, asjatamised. Aga Edelaraudtee on jee-jee!

8. Käärikul IRLi suvepäevadel käimine, korraldamine, ringituiamine, asjalik- ja vähemasjalik olemine, viltimine viltimise ajal naermine, et me nii äpud oleme ja et kuidas see viltimine ikka nii jube nusserdamine on.

7. Veilerite köögis kõikidele Inge ja Tuuli India-küsimustele vastamine. (Aga ma ikka treenisin neid hästi! Nüüd nad on siin ja rokivad ringi.)

6. Laura ja Sandraga Nõmmel nende maja verandal istumine ja grillimise üritamine. Aga hirmus armas oli.

5. Empsi ja Katiga kinos Ettepaneku vaatamine. / Empsi ja Katiga empsile pulmadeks kostüümi otsimine.

4. Empsiga mõisas ringipreilitamine, kui me seal pulmatasime – tallikuuri luksuslikus toas valgete linade alla pugeda

3. Suvilas vanaema liha söömine. (Väike kannibalismihõnguline nali, millest omad aru saavad.) Aga muidugi ka kõikide teiste eesti toitude söömine, mida ma igatsesin – hakklihakaste, leivajogurt, Rukkipala leib, kasvuhoonetomat…
 
2. Emaga Pärnus teatris käimine, kui me Stenile – ühele näitlejale…Me läksime emaga Pärnus etendust vaatama, kuna ma nägin päev varem Steni unes. Sten on kunagine südantsoojendav tuttav kooliteatri päevilt, kes nüüd Endla teatri ridades meile kultuuri teeb. Olen teda ikka korralikult aegade jooksul jälitanud, nii Mahtra muuseumis mingit diplomietendust tegemas kui Endlas Tšehhovi Kajakat etendamas. Nojah, nägin teda unes ja ajasin kohe ema tuuri, et enne kui ma ikka Indiasse tagasi lendan on vaja Steniga etendus ära vaadata.
Mõeldud-tehtud. Kohe oli võtta Hesse Stepihundil ja Ristikivi samanimelisel romaanil tuginev sürreaalne sümbolistlik tükk Hingede öö. Ema oli eelmisel päeval veel naljatades küsinud, et noh, kui juba tema pärast minna, kas viime lilli ka.
Järgmisel päeval Pärnu peal tilkudes mõtlesingi siis et miks mitte, tore ju.
Ostsime lillepoest ilusa flamingo mingi maitserohelisega ja panin ühe varre otsa pisikese kaardi ka, kuhu kirjutasin luuleliselt kus ma teda kõik näinud olen.
Läksime teatrisse, andsin lilled selle va uksehoidjaneiu kätte, et lilled ikka lavale jõuaks ja jäin ärevalt ootele kuni tükk otsa saab.
Ühel hetkel saigi ja näitlejad kummardasid. Kõik suured Endla tegijad seal reas ja siis Sten ja… Ja siis oligi sel päeval nii, et publik oli saatnud ainult ühe kimbu. Minu oma. Ja Stenile, mitte mingile Sepo Seemanile või Piret Laurimaale… Ja oh seda poisi nägu, püüdis meeleheitlikult pilguga publikut kammides tuttavat nägu tuvastada. Kui nad tagasi plaksutati otsis veel hoolikamalt, aga otse ees, rõdus peituvat mind silm ei seletanud, sest rahulolevat naeratust või tuttavlikku noogutust minu suunas ei järgnenud.
Ühesõnaga, Top 10 moment oleks sellest siis see lillekinkimise-emotsioon, mis emale veel eriti kihinat tekitas.

1. Margiti ja Raini laulatus, mis oli lihtsalt nii jumalikult ilus, et pisar tuli silma. Ei ole ilusad armastuslood ainult Hollywoodi filmides, ei ole.

5 responses

 1. Minu top viis Sinu siin oldud aja jooksul:

  5. Loomaaias käik. Lihtsalt selle pärast, et me ei näinudki ühtegi looma:D
  4. the proposal. Plikade päev. Söömine, kino ja shopping.
  3. Suvepäevad Käärikul. Hirmus järv, viktoriin ja viltimine. See sõit sinna ja tagasi ka.
  2. Annika saabumine. Nii põnev oli sadamas oodata, kas Sa tuled või ei tule selle laevaga… ihihiii
  1. Mahlamäe 9-s köögilaua taga istumine. See on lihtsalt see õige asi.

 2. Lisaks kõigile nimetatud toredatele asjadele ja üritustele oli ju viimane päev Helsingis ka tore. Veidi kurb aga kohati ikka väga lõbus ka. Tore oli näiteks seal kai peal passimine ja mingil kummalisel rinnatisel peetud piknik ja Mehhiko pubis aja veetmine ja kaltsuka otsimine ja HjaM.
  Kõik, mis kolmekesi korda saatsime, oli ikka eriti tore.
  Järgmine triotreff toimub siis juba Indias.

 3. Oi, Annika – jeee – meie oleme essad:) Nii tore, et meeldis. Mulle ka endale hullult meeldis:) Kui pildid kätte saan, annan sulle ka teada, kus neid näha saab:) Ja broneeri endale juba varakult järgmise aasta 24.-25. juuli ära – sest praeguste plaanide kohaselt toimub Hiiumaal Kõpu poolsaare otsas meie esimese pulma-aastapäeva tähistamine:) Ja võta Bharad ka kaasa!!!
  Kallistame:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s