Jaanilaupäev: võimalused

Kuna siinsed inimesed Jaani ei tea ja temast lugu ei pea…kui ta just elevandipead või kahte lisakätt ei kasvata ja jumalaks ei saa…siis minul jääb see koos teiste toredate joomapühadega taaskord ära. Aga kuna ma olen ometigi leidlik noor inimene, siis toon siinkohal välja mõned võimalused kuidas seda toredat kogupereüritust siiski korraldada saaks. Koduste vahendutega, otse loomulikult.

1. LÕKE

Suurde tuppa hagu kuhjanud ei ole, nii et päris õiget möllu ei saa. Ma arvan, et maja ette nad lihtsalt ei lubaks. Kust ma siis tuld leian?

-Öösiti põletatakse tänavatel ja kraavides prahti, mis siis õndsalt varahommikuni suitseb ja uniseid sädemeid tuulde saadab. Kuigi rõõmsat lõõmavat lõket tolmust, sigaretikonidest ja paarist mahlapakist või kommipaberist ei saa, on see ikkagi parem kui mitte midagi.
-Siis on need tänavamüüjad, kes oma kärudest kahtlaseid tuvikebabe ja rasvaseid pannkooke müüvad. Aga nende kärudes on küll pisike tuleleek, mille kohal nad kogu seda õndsust küpsetavad. Võibolla saaksin mõnele neist külje alla pugeda ja 50 ruupia eest luba küsida, kas tohin üle käru hüpata või seal oma sašlõkki keerutada.
-Mul on gaasipliit! Ma võin sinise leegi nii kõrgeks keerata kui tahan (vaadata, et ma oma juukseid põlema ei pane) ja selle ümber tantsida.

2. SAŠLÕKK

-Pole kuulnud, pole näinud, et keegi siin sašlõkitaks. Võibolla kui ma kuskile moslemite peetavasse lihakarni lähen saaks toredaid loomatükke, mida siis äädikas leotada saaks ja sibulaga vardasse ajaks.
-Asendan sašlõki Empire’i kanakebabi või mingi kalli steigiga.
-Söön lihtsalt riisi ja sunnin teid sašlõkki tegema, kui kahe nädala pärast Eestisse tulen. (Üleüldse igatsen ma neid grillvorste palju rohkem kui sašlõkki!)

3. PURJUS SÕBRAD

Kui ma nüüd päris aus olen, siis on mul siin täpselt ÜKS sõber. Noh, hetkel saab Ahmedit ka heal juhul sõbraks nimetada, aga see on siuke jutumärkides teema, kuna ta on pidevalt oma jubeda pruudiga koos ja nagunii läheb ta juulikuus igaveseks ajaks ja igavesti tagasi Jeemenisse, nii et…ee…jah, ainus sõber on Dahlia ja teda on võimalik purjus peaga näha küll.

-Kui me nädalavahetusel kuskile puppi läheks.
-Kui ma veenaks teda jälle tequilat jooma… Aga mehhiklanna kohta on ta selles äärmiselt nõrk.
-Võin paluda tal teeselda, et ta on purjus.

Sellised võimalused siis. Paluks minu eest ka juhlata, kaine rool leida ja ohutult koju tudile jõuda. Head jaani!

3 responses

 1. Welcome to the club!

  No minu vôimalused on siin üsna sama limiteeritud, kui sinu oma. Ehk rôdule lôket ei tee ja grillimisega on ka pahasti. Aga eks ma vôtan siis ôhtul oma kutsa ja lähen metsa vaatama, kas ehk Prantsusmaa metsas midagi huvitavat jaaniööl on silmata.

 2. Jah, kõik need toreda asjad on meil siin olemas aga teil seal kaugel on ju palju toredaid asju millest meie vaid unistada võime. Ilmselt paistab kaugelt kõik palju ilusam. 7 lille padja alla ehk ikka leiate?!

  Eilsest on meil võidusammas ja see, kui ta keskööl särama lõi, oli ikka väga kaunis.

 3. sõbrad olid purjus, mõned. Lõke oli suur, mõni hüppas üle ka. Hommikul saime kaine rooli ja koju – kõik on nii nagu peab.

  ja kui tuled, võime järeljaani teha;)
  Sinu jauks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s