Süütu ettevõtmine e. 100 tundi muusikat

Virgin Mobile võttis kätte ja korraldas Bangalores sellise asja, et panid Planet M muusikapoodi kaks lava püsti ja otsisid bände…et püstitada rekord – 100 tundi katkematut rock-muusikat. Asi pidi toimuma esmaspäevast reedeni (eelmisel nädalal) ja Bharadboo bändile Culminantile anti kolm esinemisaega… Esmaspäeva öösel kell 1, kolmapäeva südaööl vastu neljapäeva…ja kolmandat aega ei tulnudki.
Kogu üritust näidati reaalajas neti vahendusel.

Esimesel korral ma ei läinud, aga kolmapäeval tuli Bharad mulle töö juurde järgi ja läksime sinna.
Selleks kellaajaks oli muidugi Brigade Road juba kahtlast rahvast täis…poed olid kinni ja tänaval olid ainult narkodiilerid ja libud. Planet M-i eesuks oli luku ja riivi taga…ja sisenema pidi poe tagant.
Bharad oli mind hoiatanud, et see on siuke kitsas kahtlane kangialune, aga kui me lõpuks sinna jõudsime pidin äärepealt karjudes minema jooksma.
Poetagune oli pime ja sopane ja seal olid “telgi-inimesed”! Ehk siis onud ja tädid, kes elavad presentkattest onnis ja teevad lõket ja…uhh.
Nojah, igatahes hiilisime sealt mööda ja mööda kitsast ja räpast metalltreppi üles. Tagantruumist läbi ja tühja poodi. Kõik plaadiriiulid olid eemale lükatud, lavad olid kõrvuti ja lavaesisel alal oli kolm-neli kaamerat püsti, mõned plastiktoolid ja unise olemisega korraldajad.
Ootasime, ootasime, kuni Culminant pidi minema ja valmis olema, et kohe kui teine bänd lõpetab, nemad alustavad – mäletate, idee on katkematu muusika. Sõna otseses mõttes.
Poisid panid pillid häälde ja hakkasid pihta.
Bharad hakkas juukseid loopima… Järgnes naljakaim moment India metal’i ajaloos.

Bharadi pikad juuksed jäid bassikeelte vahele kinni!

Ooma, bassimees, jätkas mängimist ja püüdis ühe käega vahepeal ta juukseid sealt lahti harutada. Bharad oli seljaga rahva poole ja urises laulda, ühe käega juukseid rebides. Mina olin nutmapuhkemise äärel ja ei suutnud seda uskuda, ega teadnud kas naerda või lavale söösta. Danny ei suutnud peaaegu kitarrigi mängida, sest naeris nii hirmsasti. Lõpuks ei saanud ma ikka niisama passida, žestikuleerisin midagi Oomale, et kas ma võin appi lennata, ta noogutas ja kihutasin lavale. Kihku-kähku keerutasin kiharad keelte küljest vabaks ja kalpsasin lavalt maha.
Bänd jätkas nagu poleks midagi juhtunudki, ainult Danny irvitas veel mitme loo vältel ja mina hoidsin hinge kinni kui Bharad juukseid loopima hakkas.

Peale poolt tundi lasid nad Oomal natuke aega jämmida, aga kiilakas peakorraldaja tuli ja ütles, et see ei lähe mitte ja nad ikka peavad rokkima.

Peale tundi aega lavalolemist anti lõpuks märguanne, et võivad ennast kokku pakkida ja kõrvallaval hakkas kolmest onust ja prillidega tütarlapsest koosnev süldibänd “La Bamba’t” mängima.

Niimoodi juhatas Culminant sisse minu emme sünnipäeva, kes kogu seda möllu netivahendusel jälgis. :)

Kes rohkem Culminantist teada ja neid kuulda tahab, minge maispeissi: http://www.myspace.com/culminant

.

.

.

P.S. Bharad loeb mu blogi Google language tools abiga, ehk siis kopeerib kogu eestikeelse teksti sinna aknasse ja laseb selle vabakäigul inglise keelde tõlkida. Otsustasin proovida kuidas ta seda siis näeb…ja katsetasin selle tekstiga.

Lõik:
“Bänd jätkas nagu poleks midagi juhtunudki, ainult Danny irvitas veel mitme loo vältel ja mina hoidsin hinge kinni kui Bharad juukseid loopima hakkas.”

Tõlge:
“The band continued as if nothing had happened, only Danny grin to create many more and I kept my hair’s breath when the dogs began to Bharad.

Uuesti eesti keelde:
“Bänd jätkas nagu poleks midagi juhtunud, ainult Danny irve, et luua palju enam ja mina hoidsid oma juukse hingeõhku kui koerad alustasid Bharad.”

2 responses

  1. See järgmine bänd oli mõnus ehmatus.
    Bharadi urisev laul lõppes ja kohe olid vuntsidega onud lababmatamas:) ma itsitasin oma kaks laulu veel ülekannet jälgides…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s