Loomad ja masinad

September 20

Ärkasin jälle millalgi pärastlõunal. Ja nägin vannitoas pisikest sisalikku. See pani mind mõtlema kõigile olenditele, keda siin linnas näinud olen:

nahkhiired – iga kord kui Corner House’i trepil istume vuhisevad nad seal puude vahel ringi

sisalik – eelpoolmainitud vannitoaseina tegelane siis

ämblikud – taaskord vannitoas; minule teadaolevalt on seal neid kaks – üks istub poti kõrval võrgus ja teine on peidus, et mind kõige ebasobivamatel hetkedel ehmatada

väiksed ja hiiglaslikud prussakad – väikesed on mõnedes söögikohtades, hiiglaslikud (ma mõtlen umbes tikutoosisuurusi paharette) tulevad pimedas välja ja sibavad tänavatel. Ilmselt söövad nad kasse ja koeri, sest nad on ikka tõsiselt õudusfilmimaterjali moodi.

väiksed ja hiiglaslikud sipelgad – väikesed on meie maja vundamendi peal ja suured on ka…kuskil. Ma ei mäletagi kus ma neid näinud olen, Lal Baghis äkki. Suured on ikka kõva kolm-neli sentimeetrit.

rotid – ööpimeduses tänavatel

koerad – igal pool. IGAL pool. Laigulised, mustad, valged, karvutud, ilusad, koledad, terved, haiged, üksi ja karjaga.

kassid – tulevad ka alles pimedas välja. Koos rottide ja prussakatega. Võiks arvata, et öösiti toimub Bangalore tänavatel kõvasti rohkem kui arvata võiks.

kanad

kuked

imelikud putukad seintel – see nõuab ilmselt selgitamist. Meie kodu seintel on sellised pisikesed tilgakujulised elukad, umbes nagu tolmurull, millel on pisike pea…või keel…või kombits või misiganes asi, millega ta siis ümbritsevat nuusib ja ennast aeglaselt edasi venitab. Enamik nendest tolmurull-elukatest on nagu kookonid, ei liiguta ja põhimõtteliselt ongi nagu tolmurullid, aga osad kombivad ringi ja liiguvad üsna jõudsalt mööda seinu ja lagesid.

sääsed – neid oli siin vihmade ajal üsna palju. Ja nad sõid ka mind üsna palju. Nüüd on nad õnneks ära kadunud.

kitsed – tänavatel. Vähem kui lehmi ja vaiksematel tänavatel, aga sellegipoolest on neid siin päris ohtralt.

eeslid

kaamelid – ma kirjutasin sellest mingil ajal, et nägime mingil põiktänaval kaameleid.

hobused – liikluses, veavad mõnikord vankreid.

sead

lehmad

pühvlid – suured keerdus sarvedega hallid mürakad.

ahvid – Lal Baghis.

vöötoravad – Cubbon Parkis ja Lal Baghis. Oi kuidas ma neid armastan.

 

Kindlasti unustasin midagi.

 

 

Ajasin end üles, tegin korda ja jalutasin Forumisse, kuna mul ei olnud peenraha rikša jaoks. Wifit ka ei olnud, niisiis sõin ühe kiire puuviljasalati ja hakkasin ära minema, kui märkasin allkorrusel hennategijat. Lasin omale ilusti-kenasti käele pruudililled maalida.

Seejärel, parem käsi kasutusvõimetu (kuni pasta peopesas kuivab), võtsin rikša Brigade’ile. Jalutasin Blossomisse – raamatupoodi -, et lõunasöögi kõrvale midagi lugeda oleks – läksin jälle hoogu ja kulutasin hea hunniku raha, et saada hea hunnik raamatuid. Läksin ennast siunates Java Citysse, kus seenequiche’i muidugi JÄLLE (või pigem IKKA VEEL) ei olnud.

Istusin ja lugesin kuni Bharad helistas. Ta ütles, et saab oma tunnikese pärast töölt lahti ja võiks kokku saada. Minugi poolest, midagi muud mul teha ei olnud nii et pesin kuivanud henna käelt maha ja jalutasin DigiCaptionsi juurde.

Kauplesin väravas olevatelt turvameestelt ennast sisse ja kõndisin maa-alusesse parklasse mõeldes, et teen üllatuse. Ootasin pool tundi ja kui siis lubatud ajal ka Bharad veel tulnud ei olnud, mõtlesin, et see üllatus nüüd küll eriti hästi ei lähe. Levi seal ka ei olnud. Ootasin veerand tundi veel ja jalutasin siis välja kuni levi leidsin. Kohe tuli sõnum Bharadilt, et teada annaks kus ma olen. Helistasin ja ütlesin et ootan ta tsikli kõrval.

Viie minuti pärast tuli ta alla, hämmeldunud ja naerust kõveras. Ja ütles, et plaan on nüüd kohe Nandi Hillsi minna, kuna sõbrad hüppasid alt ära ja homseks on muud asjad plaanis. Ütlesin, et minugi poolest. Kuigi kell oli pool kuus õhtul ja sinna on kõva 70 kilomeetrit – palusin ainult võimalust arvuti koju viia ja riided vahetada, kuna seelikuga ei ole eriti mõnus reisida.

Sõitsime meile, viskasin teksad jalga ja läpaka kotist välja ja lendasin uuesti välja.

Siis ütles ta, et oli just sõbraga rääkinud ning too oli kindlalt öelnud, et Nandi Hills ei ole koht kuhu õhtupoolikul tüdruk viia, kuna seal on kambad ja joodikud ja kollid ja mistahes halvad asjad veel. Mõtlesin et kurat võtaks, niipalju siis roadtripist – võin koju tagasi minna. Mõtlesime pisut ja Bharad küsis siis, et kas pikk rattasõit on see mida ma teha tahaks, kui jah, siis võime lihtsalt sõitma minna.

Jah, muidugi. Ja läksime.

 

Sõitsime Mysore poole. Kiirteed mööda, paar korda suitsuks peatudes. Ühes kohas tegi Bharad nalja, et mis oleks kui sõidaksimegi Mysoresse.

By all means, vastasin ma. Mina olen kahe käega poolt.

Mõtlesime pisut. Mul ei olnud tõesti idee vastu midagi, päris lõbus oleks lihtsalt suvalisel õhtupoolikul sõitma hakata ja tsikliga Mysoresse põrutada. Natuke aega mõelnud ütles Bharad et siiski mitte, vähemalt mitte täna – aga ideena oli see lõbus.

Otsustasime veel u 50km sõita ja Coffee Days peale kohvipausi ots ringi keerata. Sõitsime umbes 80km linnast välja…Coffee Daysse.

Sinna jõudes läksin tualetti käsi ja nägu pesema ja peeglist vaatas vastu minu soenguga pesukaru. Mu nägu oli täiesti groteskselt nõgine.

Peale teed, kohvi ja paari samosat ning jutuajamist hakkasime tagasi sõitma – mässisin ennast üleni salli sisse, et kogu teel lendlev ja veokitest paiskuv mustus jälle ennast minu külge ei haagiks.

Peale tunnist sõitu, ühte väikest tee- ja suitsupeatust hiljem olimegi tagasi Bangalores. Kell oli umbes pool kaks öösel ja hoolimata (vist Bharadit peaaegu tapvast) seljavalust tegime plaani, et millalgi valges käime ikkagi Nandi Hillsis ka ära. Ja veel ühes koma teises kohas.
Ja ikkagi on veel benji ka hüppamata.

One response

  1. Sääskedest rääkides, seal on ju tõenäoliselt malaariaohtu ka, kuidas sa end selle vastu kaitsed? Kas sööd mingeid jubedaid hallukaid/psühhoose tekitavaid tablette ja kuidas need mõjuvad? Olen igast põnevaid jutte kuulnud, aga ise otsustasin mitte kasutada, Delhis polnud sääski. Muljeta! ;)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s