Kuidas ma Iseseisvuspäeva maha magasin

August 15, 2008

India Iseseisvuspäev – 61

Tauraezi korteri plaan 

 

Esimene hommikuvalgus tervitas meid tagasi Bombays.

Kui Pune’ist tagasi pöörduma hakkasime hoiatas Tauraez, et ta õde ja õemees peatuvad praegu tema juures ja elamistingimused on kitsavõitu, aga kui see mind ei häiri, siis pole probleemi, et ma seal edasi olen.

Mõtlesin, et mis mul selle vastu olla saab (ja lohutan end alati mõttega, et võin iga kell Bangaloresse kihutada – asi, mida pidin juba nädal aega tagasi tegema) ja võtsime rikša Pump House’i.

Ukse avas suures t-särgis ja Käsna-Kalle bokserites unise näoga india tüdruk. Olin surmväsinud ja lootsin, et igasugused perekondlikud muljetamised jäävad pärastlõunasse, ajaks kui oleme üles ärganud, aga see lootus lämmatati eos, kui kogu kamp kiirelt ja lõbusalt parsi keeles vadistas ja igasugused uneriismed minetas.

Varsti tulid ka Pari (õe nimi) mees ja sõber siia ja mõtlesin, et mul on siin täna sama suur tõenäosus magada, kui hakata aru saama mida nad räägivad.

Ühel hetkel tekkis Pari mu vaatevälja aga juba väliriietes ja kõrv haaras sõnu „minema“, „vabandust“ ja lootus süttis taas. Ja ei pidanud pettuma. Plaanide muutus nende poolt ja nad pidid juba hommikul lahkuma, kuna mingi tuttav hakkab abielluma, kihluma või kes teab mida tähtsat tegema ja nad lähevad tähistama. Hurraa, palju õnne neile ja palju õnne mulle, sest see tähendas, et sain magama minna.

Ja seda ma tegin.

Ärgates ajasime end välja, käisime söömas ja tegime õhtupoolikuks plaane, et välja minna. Tulime umbes nelja-viie paiku pärastlõunal tagasi koju, igaüks vajus midagi omasoodu tegema: mina vaatasin telekast Terminaatorit ja jäin tukkuma, Mehershad magas põrandal, Tauraez ja Hitashp tegid midagi eestoas – igatahes ärkasin millalgi kella ühe paiku öösel.

Kurat, mõtlesin ma. Ma magasin Iseseisvuspäeva maha. Ja täna oli telekast „Visa Hing 4“. Täna me ilmselt välja ei lähe, arutlesin endamisi ja jäin uuesti magama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s