Irvikkass

Marine Drive

 

Bombays kasvavad siuksed puud…

 

…siukeste õitega, mis ühelt poolt on sellised…

 

…ja teiselt poolt sellised.

 

Ja siis ma tegin ühest pungast siukse madu-ussi, mis inimesi peaks hirmutama.

 

.

Kõndisime Kalhaniga vaikides mööda teed kui meie kõrvu jõudis kummaliselt kaeblik heli. See kõlas nagu oleks mõni suur lind hädas või laps nutaks pisut kummalise häälega. Seisatasime ja kui heli veelkord kõlas tekkis mõlema pilku mingi umbusklik äratundmine. Pöördusime raudaiaga suletud siseõue poole ja püüdsime pimedas haledat tegelast märgata, aga hoov oli liiga pime. Pöörasime ümber kui ühtäkki tippis väravavarbade vahelt läbi habras ebamaine olend, kes nüüd lampide kuldkollases valgussõõris uskumatult valjusti oma traagilise näu kuuldavale tõi.

Ki-i-i-i-i-ii-ii-i-tte-e-e-e-e-ee-en, huilgasin ma. Kalhan tõstis pisikese kassipoja üles ja enne kui ükski teine funktsioon minu kasse armastavas mõistuses tööle jõudis hakata, klõpsutasin meeleheitlikult pilte teha.

Kas me sellisel kellaajal siit kuskilt piima saame? Vaatasin küsivalt ringi. Varahommikul ilmuvad tänavatele chai-müüjad, kes vahel valmistee asemel suhkruga piima ja teekotte serveerima juhtuvad.

Kella kuue paiku olid Gateway juures vaid üks pähklimüüja ja paar troopilise kojamehe olemisega onu. Kalhan küsis ühelt neist millal teemüüjad tulema peaks ja vastuseks üsna pea saades jäime mõtlikult kassi silitades ootama.

Pisut räsitud mänguasja olemisega kassipoeg nuhutas arglikult mu käsi, kui ta seal kasvava rahuloluga olemist mõnusamaks püüdis teha.

We should take it home, arvas Kalhan. Arutlus teemal kas Tauraez paneks meile pahaks, kui kassipoja koju viiksime kestis kõva kümme sekundit, sest me mõlemad teadsime, et ka siis kui kuninganna Elizabeth II praegu renoveerimistööde puhul kilelina all tukkuvast Gateway väravast läbi tuleks ja suursuguselt lehvitaks ei paneks see meid kassipoega sinnapaika jätma.

 

 

Otsustasime kusagilt läbi käia, et piima osta ja seejärel Tauraezi juurde minna.

Kass süles sõitsime taksoga raudteejaama, mis varahommikul üsnagi rahvarohke oli. Andheri’sse jõudes küsis Kalhan paarist kohast, kust piima saaks osta ja kui ta õige putka juurde jõudis ja kassile vajaliku lehmamahla ära ostis, pidin naerust ümber kukkuma. Piima müüakse siin kilekotis…tavalises väikeses plastikkotis, nagu mureleid või sokke.

 

Kalhan

 

Jõudsime koju, kus kassipoeg ühe kapialuse teise järel vallutas, ise samal ajal kõvasti protesteerides nagu triibuline udupasun. Serveerisime talle piima, mida ta pisut kõhklevalt sisse kihutas ja kohe peale seda edasi huilgas.

Ma ütlen teile, esimesest pilgust tundus, et selle kassiga on midagi natuke mööda. Aga samas, mõte sellest, et üks näuguv kassikujuline tegelane nüüd meiega koos elab oli piisav, et kogu see kõhklus vaigistada. Ja mis kõige toredam, erinevalt tavalistest kassidest oli see olevus eriti lähedust armastav, pugedes igal võimalikul ajahetkel mulle sülle.

Kuna me ei ole talle siiani nime pannud ega isegi lõplikult paika pannud, kas see on poiss või tüdruk, siis viitan talle edaspidi ka kui kassile.

 

Kuigi ka see on eksitav.

 

Pidevalt kassipojaga tegeledes möödus terve päev, käisime väljas söömas – üsna peenes kohas. Seda saab määratleda hindade ja laudlinade olemasolu järgi. Sõin idli sambar’it ja maailma kõige paremat šokolaadimuffinit.

Endiselt on aeg kuidagi ajatu, päev ja öö kohad vahetanud ja sihitu-muretu loksumine varahommikuni, häirimatu uni hämarduva pärastlõunani ja ära jäävad mitte plaanitud plaanid on elamise pärisosa.

Kõige selle vahele mahutasime nüüd väikese valjuhäälse kassi, kes juba lühikese ajaga printsessile kohased käitumismallid omaks võttis, süües vaid näpu vahelt ja lülitades momentaalselt oma alarmi sisse, kui ta tähelepanuta jätta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s